Mgr dietetyki klinicznej
Kinga Pasieka
Odżywianiem oraz jego wpływem na zdrowie i funkcjonowanie człowieka zaczęłam interesować się w okresie szkoły średniej. Dlatego też po zdanej maturze podjęłam decyzję o wyborze studiów na kierunku dietetyka i tak w 2015r. ukończyłam studia magisterskie na CMUJ w Krakowie. Ponieważ dietetyka to dziedzina wiedzy, w której cały czas „coś się dzieje”, stale poszerzam swoją wiedzę biorąc udział w licznych szkoleniach, kursach i konferencjach.
Po kilku latach praktyki i pracy z pacjentem w gabinecie zauważyłam, że niestety sama dietetyka to zdecydowanie za mało, żeby móc skutecznie pomagać pacjentom w zmianie ich dotychczasowych nawyków żywieniowych na lepsze. W 2021 r. rozpoczęłam studia podyplomowe na kierunku psychodietetyka, które w 2022 r. z sukcesem ukończyłam. Te studia pomogły mi w jeszcze bardziej holistycznym i kompleksowym podejściu do pacjenta, co zdecydowanie przełożyło się na jakość i skuteczność mojej pracy.


Terapia nadwagi i otyłości
Pokażę Ci, że można zredukować zbędne kilogramy jedząc zdrowo, a przy tym smacznie.
Dieta w insulinooporności i
cukrzycy
Zmiana nawyków żywieniowych poprawi nie tylko Twoje wyniki badań, ale również jakość życia i Twoje samopoczucie.
Żywienie dzieci i młodzieży
Odpowiednio zbilansowana dieta ma ogromny wpływ nie tylko na rozwój fizyczny i proces dojrzewania, ale również na pracę Twojego mózgu i zdolności uczenia się.
Dietoterapia w chorobach autoimmunologicznych:
Odpowiednio dobrana do potrzeb zdrowotnych dieta, wesprze Ci w walce z twoimi chorobami.
Żywienie w sibo i zespole jelita drażliwego
Dzięki odpowiednio zbilansowanej i urozmaiconej diecie twoje objawy znikną a Ty poczujesz się lekko.
Żywienie w ciąży i okresie
laktacji
To co jesz w czasie ciąży ma wpływ nie tylko na jej przebieg, ale również na rozwój płodu oraz Twoje zdrowie.
Umów się na wizytę już dziś
Umów się na wizytę już dziś i zrób pierwszy krok w stronę lepszego zdrowia. Nie czekaj – działaj teraz, aby szybciej zobaczyć efekty!
Zapraszam do współpracy
We współpracy z pacjentem stawiam na indywidualne i holistyczne podejście. Tworze spersonalizowane plany żywieniowe, które są proste, smaczne i tanie. Łączę wiedze z zakresu dietetyki klinicznej oraz psychologii, aby wspierać pacjentów w zamianie nawyków żywieniowych oferując im skuteczne narzędzie które poprawi nie tylko ich zdrowie ale i samopoczucie.
NIE ZWLEKAJ DŁUŻEJ !
Umów się na wizytę już dzisiaj !
Twoje zdrowie tylko na tym skorzysta !

Etapy współpracy
1
Zebranie informacji, diagnoza, określenie potrzeb
Pierwszym krokiem jest dogłębna analiza stanu zdrowia i odżywienia pacjenta, ocena obecnych nawyków żywieniowych oraz ocena gotowości do zmian i motywacji pacjenta. Na podstawie zebranych informacji dietetyk we współpracy z pacjentem identyfikuje kluczowe obszary, które wymagają interwencji.
2
Indywidualny Plan Współpracy
Na podstawie wcześniej przeprowadzonego wywiadu i analizy badań medycznych, dietetyk ustala indywidualne zalecenia i schemat postępowania. Może zaproponować indywidualny plan żywieniowy dostosowany do sytuacji zdrowotnej oraz preferencji smakowych i stylu życia pacjenta.
3
Wsparcie Psychologiczne i Stały Kontakt
Dietetyk łączy wiedzę z zakresu psychologii z dietetyką, aby wspierać pacjenta w procesie zmiany nawyków żywieniowych. W razie pojawienia się wątpliwości, nieoczekiwanych przeszkód pomaga znaleźć rozwiązanie i wrócić na właściwe tory.
4
Kontrolowanie Postępów
Dzięki regularnym spotkaniom dietetyk może monitorować postępy pacjenta, ocenić stopień zrealizowania założonego celu, jakość życia, nastawienie oraz motywację pacjenta. Te informacje pozwalają na wprowadzanie niezbędnych modyfikacji i dostosowanie zaleceń do obecnej sytuacji.
5
Trwała Zmiana Nawyków Żywieniowych
Cały proces współpracy powinien doprowadzić pacjenta do wprowadzenia trwałych zmian w nawykach żywieniowych. Dietetyk dostarcza niezbędnych narzędzi i wiedzy, aby pacjent mógł samodzielnie kontynuować zdrowy styl życia i utrzymać wypracowane efekty na lata.