Pierwsza wizyta

Pierwsza wizyta

Na pierwszą wizytę należy umówić się telefonicznie lub mailowo

Pierwsza wizyta trwa na ogół około 60 minut.

Przed pierwsza wizyta należy spisać co najmniej przez 3 dni spożywane posiłki, określając porcje w miarach domowych, co znacznie ułatwi analizę nawyków żywieniowych przez naszego dietetyka i pozwoli wykryć wszystkie błędy.

Należy również przygotować aktualne (maksymalnie 3-miesięczne) badania krwi. W przypadku osób chorych jest to niezbędne, natomiast dla osób zdrowych jest to aspekt opcjonalny. Powinno się również spisać wszystkie lekarstwa oraz suplementy, które się przyjmuje (można również przynieść opakowania na wizytę) oraz ich dawki.

Na pierwszej wizycie przeprowadzony zostaje pomiar ciała przy użyciu profesjonalnego analizatora. Dzięki temu dietetyk pozna nie tylko Twoją masę ciała, ale również zawartość tkanki tłuszczowej, masy mięśniowej, zawartość wody w organizmie oraz podstawową przemianę materii. Wszystkie otrzymane podczas analizy wyniki zostaną bardzo dogłębnie omówione.

Następnie zostanie zebrany szczegółowy wywiad medyczny zwierający pytania o przebyte i obecne schorzenia oraz alergie pokarmowe. Również na tym etapie zostaniesz poproszony o przedstawienie aktualnych wyników badan, jeżeli takie posiadasz. Te wszystkie informacje pozwolą ocenić ogólny stan zdrowia, a także dostarczyć niezbędnych wiadomości przed wdrożeniem dieto-terapii.

Po wywiadzie medycznym zostanie przeprowadzony wywiad żywieniowy, na którym dietetyk postara się dowiedzieć jak najwięcej o dotychczasowych nawykach żywieniowych oraz poznać preferencje smakowe. Na tym etapie dietetyk będzie analizował również przygotowany przez ciebie (minimum 3 dniowy) spis wszystkich przyjmowanych posiłków. Podczas wywiadu żywieniowego nastąpi korekta niewłaściwych nawyków żywieniowych oraz zostaną sformułowanie wstępne zalecenia dietetyczne.

W Centrum Leczenia Dietetycznego uważamy, że opieka nad pacjentem powinna trwać 24 godziny na dobę dlatego jeżeli pojawiają się wątpliwości lub pytania istnieje możliwość bezpłatnego kontaktu mailowego, telefonicznego na naszej stronie na Facebooku. Nasi specjaliści z przyjemnością odpowiedzą na każde zadane pytanie.

Zalecenia

Każdy już po pierwszej wizycie całkowicie za darmo otrzymuje indywidualne zalecenia wraz ze wszystkimi wynikami badan w formie krótkiej i czytelnej broszury. W każdej broszurze można odnaleźć również informacje o aspektach dietetycznej terapii na które należy zwrócić szczególną uwagę.

Każdy pacjent traktowany jest indywidualnie w związku z tym czas przygotowania pisemnych zaleceń wynosi około 3 dni od daty wizyty. Zalecenia wysyłane są na maila, drogą listowną lub istnieje możliwość ich osobistego odbioru. .

Jadłospis

Każdy może zamówić gotowy indywidualnie przygotowany jadłospis dzięki czemu nie będzie musiał zastanawiać się co zjeść, jak przygotować posiłek oraz czy będzie on dla niego odpowiedni. Jadłospisy są dostosowane zależności od stanu zdrowia, preferencji smakowych, trybu życia, zapotrzebowania kalorycznego oraz możliwości finansowych. Przy układaniu jadłospisów korzystamy jedynie z szeroko dostępnych produktów spożywczych, dzięki czemu nikt nie powinien mieć problemów ze skomponowaniem smacznych i zdrowych posiłków zgodnie z naszymi zaleceniami.

Jadłospis można odebrać bezpośrednio w jednym z naszych gabinetów. Wtedy dietetyk tłumaczy i udziela wskazówek w jaki sposób stosować się do diety i co robić w chwilach słabości. Taka wizyta jest bezpłatna. Jadłospis może być wysłany także drogą mailową lub listownie. Etap przygotowania jadłospisu jest opcjonalny jednak jak najbardziej wskazany w celu zmaksymalizowania wyników zdrowotnych dieto-terapii.

Każdy jadłospis przygotowany jest indywidualnie dlatego czas potrzebny do jego stworzenia wynosi na ogół 2 do 7 dni od daty jego zamówienia.

apple