O nas

O nas

Już Hipokrates uważał: „Niech pożywienie będzie lekarstwem, a lekarstwo pożywieniem” Zgodnie z jego słowami w naszym centrum przykładamy ogromną wagę do aspektu diety jako jednego z najważniejszych elementów życia.

Naszym głównym obszarem działalności jest leczenie nadwagi i otyłości, chorób dieto-zależnych oraz chorób o podłożu autoimmunologicznym. Poprzez dietę pomagamy również dzieciom i młodzieży w dążeniu do idealnego zdrowia. Najważniejszymi naszymi podopiecznymi, którym poświęcamy szczególnie dużo czasu jak i uwagi, są kobiety w ciąży oraz matki karmiące. Indywidualnie opracowane zalecenia żywieniowe pozwalają by one, a także ich pociechy już na starcie cieszyły się pełnią zdrowia.

Jako pracownicy Centrum Leczenia Dietetycznego jesteśmy specjalistami w dziedzinie żywienia człowieka, o czym świadczą nasze kwalifikacje uzyskane na wydziałach lekarskich uniwersytetów medycznych oraz pozytywne opinie pacjentów. Nie spoczywamy jednak na laurach, cały czas podnosząc swoje umiejętności poprzez szkolenia oraz kursy, w których uczestniczymy. Dużą rolę przywiązujemy do najnowszych osiągnieć naukowych z zakresu medycyny jak i dietoterapii.

Najważniejsze dla nas jest indywidualne i holistyczne podejście do każdego pacjenta. Wybierając nasze usługi, macie Państwo pewność, że Wasze potrzeby i oczekiwania będą dla nas najwyższym priorytetem. Indywidualne zalecenia żywieniowe przygotowujemy zawsze w oparciu o najnowsze doniesienia naukowe w myśl zasadom evidence-based medicine (medycyna oparta na dowodach) oraz evidence-based dietetics (dietetyka oparta na dowodach).