Leczenie nadwagi i otyłości

Leczenie nadwagi i otyłości

Nadwaga i otyłość stały się niewątpliwie epidemią XXI wieku, ponieważ liczba osób dotkniętych tym problemem stale rośnie i nic nie wskazuje na to, żeby ta tendencja miała się zmienić.

Nadwaga i otyłość nie są tylko i wyłącznie defektem kosmetycznym, który potrafi skutecznie obniżyć samoocenę, ale również problemem natury zdrowotnej. Każdy dodatkowy kilogram tłuszczowej masy ciała ponad normę jest czynnikiem ryzyka w rozwoju wielu chorób przewlekłych, takich jak choroby układu krążenia, układu oddechowego, cukrzyca typu II, nadciśnienie tętnicze czy niektóre nowotwory.

Leczenie nadwagi i otyłości to skomplikowany proces wymagający zaangażowania nie tylko ze strony samego pacjenta, ale także ze strony rodziny, lekarza, dietetyka i nierzadko psychologa.

Nie ulega jednak wątpliwości, że podstawą leczenia nadwagi i otyłości jest dieta oraz aktywność fizyczna. Połączenie tych dwóch elementów pomaga w uzyskaniu pożądanej masy ciała. Wśród naszych specjalistów są psycholodzy oraz dietetycy, którzy ukończyli profesjonalne kursy diet coaching’u, dzięki temu jesteśmy w stanie nie tylko pomoc pacjentowi zmagać się z problemem nadmiernej masy ciała w sferze fizycznej, ale również psychicznej. W walce z otyłością lub nadwagą równie ważna co zmiana nawyków żywieniowych jest ciągła motywacja pacjenta do dalszych do osiągania kolejnych szczytów na drodze do sukcesu.

Należy pamiętać, że zdrowe odchudzanie nie jest procesem krótkim, ale przynoszącym trwałe i bezpieczne rezultaty.